Strona Główna / Moda, Uroda i Zdrowie / SKAZANY NA SUKCES. Wywiad z Łukaszem Verra

SKAZANY NA SUKCES. Wywiad z Łukaszem Verra

Podczas gali magazynu Moda&Styl w warszawskim klubie XOXO  odbyły się pokazy premierowych kolekcji  dwojga  utalentowanych i bardzo obiecujących projektantów mody : Gosi Strojek oraz Łukasza Verry.

Imprezę prowadził bardzo znany i ceniony komentator sportowy Bożydar Iwanowicz, a o oprawę muzyczną zadbała Anna Tacikowska – finalistka X-Faktora.

Właśnie podczas tego wieczoru naszej Modowej @wolucji udało się porozmawiać z  jednym z projektantów,  zresztą sami zobaczcie.

Łukaszu, powiedz nam, skąd pomysł na Twoje uczestnictwo w kolejnej edycji XOXO Fashion?

Pomysłodawczynią mojego pokazu jest Redaktor Naczelna  magazynu Moda&Styl, którą  bardzo cenię. Poza tym, gdy zaproponowano mi pokaz mody, moja kolekcja była już gotowa.  Wystarczyła odrobina spontaniczności,  zaproszenie do udziału i  udało się  z wielkim sukcesem pokazać premierowo kolekcję  podczas dzisiejszego wieczoru. Cieszę się, że moja praca została doceniona.

Dlaczego zdecydowałeś się zostać projektantem?

– Moda była we mnie zawsze.  Wielokrotnie mówiono mi, że mam  wrodzony talent nie tylko do mody, ale także do projektowania wnętrz czy dekoracji .  Postanowiłem, że będę go rozwijać, a projektowanie ubioru okazało się największa miłością, pasją i sposobem na życie.
Dlaczego? Moim zdaniem  na rynku niewielu jest dobrych projektantów, a marka Verra może stać się odpowiedzią na  potrzeby modowych indywidualistów.

(foto :ŁukaszVerra podczas premierowej kolekcji “XOXOgold Night” 24.11.2017 w Warszawie)

Jakie są Twoje projekty? Co je wyróżnia na tle innych?

Wyróżnia je jakość oraz design. Boli mnie to, że często widzę kolegów z branży, którzy zakupując kiepskie materiały, chcą zrobić “topową” kolekcję. Dzisiejszy klient jest wymagający i świadom jakości .

 

Rynek zagraniczny nie jest Ci obcy. Co możesz powiedzieć o tamtejszych pokazach mody?

Modowy rynek europejski czy światowy jest na zdecydowanie wyższym od polskiego, a o tamtejszych zasadach można powiedzieć wiele.

 

Jakie wydarzenie było punktem zwrotnym w Twojej karierze?

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że były to pierwsze porażki, przez które znalazłem się w punkcie wyjścia i straciłem 2 lata pracy.  Wiele się na to złożyło: nieuczciwi partnerzy biznesowi, artykuły w prasie,  które miały doprowadzić moją firmę do upadku. Było ciężko, znalazłem siłę, aby zacząć od nowa.

Moja marka, to nie tylko nazwisko; jest w niej wewnętrzna siła, talent i determinacja. Obecnie współpracuję z inwestorem, a jako artysta, który reprezentuje swoją markę, jestem dumny z tego, że te wydarzenia wiele mnie nauczyły. Choć mogły przyczynić się do mojego upadku, to doprowadziły mnie do dynamicznego rozwoju .

Co, Twoim zdaniem, jest największą przeszkodą dla projektanta w branży modowej?

Jesteśmy artystami, więc niewielu nas rozumie i docenia. Ludzie nie mają świadomości,  że  praca projektantów  napędza rynek. Ja zatrudniam 50 osób. Czy społeczeństwo o tym wie?

Niestety brakuje też dobrych krawcowych, ten zawód powoli ginie. Bez nich nie ma dobrej jakości wykonania  projektów, a marka się nie rozwija. Bez tego trudno zdobyć klientów i tak koło się zamyka.
Przed nami codziennie jest wiele przeszkód …

 

 

Czy pracujesz już nad nową kolekcją?
Oczywiście! Nowa kolekcja będzie niesamowitym show! Chcę w ten sposób pokazać Polsce, że jest projektant, który kiedyś zasłuży na miano Haute Couture. Mam bardzo ambitne plany – chcę zbudować dom mody, a ta kolekcja to wielki krok w tym kierunku.

 

Zdradzisz nam, jak ona będzie ?

Awangardowa, bardzo odważna, zarazem kobieca. Znajdą się w niej najważniejsze, specyficzne elementy, wyróżniające moją markę. Patrząc na kolejny pokaz mody z logo Verra, będzie można w projektach rozpoznać mój  artystyczny “pazur” .

Jak brzmi Twoje motto życiowe?

Jest ich kilka, ale najważniejsze są te dwa :
Money doesn’t bring happiness, only shopping does.
“Kto nie zaznał goryczy ni razu , ten nie zazna słodyczy w niebie “.

 

Komentarze

  1. Living in France is one thing desired by many individuals. If you want to live in France then you have to get French property. You can read the advertisement section of the newspapers which has the section of houses for sale in France. After making a suitable choice, you should research about the properties for sale in France. French property is now a days very much wanted also.

    If you want to live in France and spend your life there you should select a proper house. French property is not cheap and you need to make a major investment. You must also know about the properties for sale in France at various locations. The houses for sale in France come in different prices depending on the location

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi