Strona Główna / Moda, Uroda i Zdrowie / SKAZANY NA SUKCES. Wywiad z Łukaszem Verra

SKAZANY NA SUKCES. Wywiad z Łukaszem Verra

Podczas gali magazynu Moda&Styl w warszawskim klubie XOXO  odbyły się pokazy premierowych kolekcji  dwojga  utalentowanych i bardzo obiecujących projektantów mody : Gosi Strojek oraz Łukasza Verry.

Imprezę prowadził bardzo znany i ceniony komentator sportowy Bożydar Iwanowicz, a o oprawę muzyczną zadbała Anna Tacikowska – finalistka X-Faktora.

Właśnie podczas tego wieczoru naszej Modowej @wolucji udało się porozmawiać z  jednym z projektantów,  zresztą sami zobaczcie.

Łukaszu, powiedz nam, skąd pomysł na Twoje uczestnictwo w kolejnej edycji XOXO Fashion?

Pomysłodawczynią mojego pokazu jest Redaktor Naczelna  magazynu Moda&Styl, którą  bardzo cenię. Poza tym, gdy zaproponowano mi pokaz mody, moja kolekcja była już gotowa.  Wystarczyła odrobina spontaniczności,  zaproszenie do udziału i  udało się  z wielkim sukcesem pokazać premierowo kolekcję  podczas dzisiejszego wieczoru. Cieszę się, że moja praca została doceniona.

Dlaczego zdecydowałeś się zostać projektantem?

– Moda była we mnie zawsze.  Wielokrotnie mówiono mi, że mam  wrodzony talent nie tylko do mody, ale także do projektowania wnętrz czy dekoracji .  Postanowiłem, że będę go rozwijać, a projektowanie ubioru okazało się największa miłością, pasją i sposobem na życie.
Dlaczego? Moim zdaniem  na rynku niewielu jest dobrych projektantów, a marka Verra może stać się odpowiedzią na  potrzeby modowych indywidualistów.

(foto :ŁukaszVerra podczas premierowej kolekcji “XOXOgold Night” 24.11.2017 w Warszawie)

Jakie są Twoje projekty? Co je wyróżnia na tle innych?

Wyróżnia je jakość oraz design. Boli mnie to, że często widzę kolegów z branży, którzy zakupując kiepskie materiały, chcą zrobić “topową” kolekcję. Dzisiejszy klient jest wymagający i świadom jakości .

 

Rynek zagraniczny nie jest Ci obcy. Co możesz powiedzieć o tamtejszych pokazach mody?

Modowy rynek europejski czy światowy jest na zdecydowanie wyższym od polskiego, a o tamtejszych zasadach można powiedzieć wiele.

 

Jakie wydarzenie było punktem zwrotnym w Twojej karierze?

Z perspektywy czasu mogę powiedzieć, że były to pierwsze porażki, przez które znalazłem się w punkcie wyjścia i straciłem 2 lata pracy.  Wiele się na to złożyło: nieuczciwi partnerzy biznesowi, artykuły w prasie,  które miały doprowadzić moją firmę do upadku. Było ciężko, znalazłem siłę, aby zacząć od nowa.

Moja marka, to nie tylko nazwisko; jest w niej wewnętrzna siła, talent i determinacja. Obecnie współpracuję z inwestorem, a jako artysta, który reprezentuje swoją markę, jestem dumny z tego, że te wydarzenia wiele mnie nauczyły. Choć mogły przyczynić się do mojego upadku, to doprowadziły mnie do dynamicznego rozwoju .

Co, Twoim zdaniem, jest największą przeszkodą dla projektanta w branży modowej?

Jesteśmy artystami, więc niewielu nas rozumie i docenia. Ludzie nie mają świadomości,  że  praca projektantów  napędza rynek. Ja zatrudniam 50 osób. Czy społeczeństwo o tym wie?

Niestety brakuje też dobrych krawcowych, ten zawód powoli ginie. Bez nich nie ma dobrej jakości wykonania  projektów, a marka się nie rozwija. Bez tego trudno zdobyć klientów i tak koło się zamyka.
Przed nami codziennie jest wiele przeszkód …

 

 

Czy pracujesz już nad nową kolekcją?
Oczywiście! Nowa kolekcja będzie niesamowitym show! Chcę w ten sposób pokazać Polsce, że jest projektant, który kiedyś zasłuży na miano Haute Couture. Mam bardzo ambitne plany – chcę zbudować dom mody, a ta kolekcja to wielki krok w tym kierunku.

 

Zdradzisz nam, jak ona będzie ?

Awangardowa, bardzo odważna, zarazem kobieca. Znajdą się w niej najważniejsze, specyficzne elementy, wyróżniające moją markę. Patrząc na kolejny pokaz mody z logo Verra, będzie można w projektach rozpoznać mój  artystyczny “pazur” .

Jak brzmi Twoje motto życiowe?

Jest ich kilka, ale najważniejsze są te dwa :
Money doesn’t bring happiness, only shopping does.
“Kto nie zaznał goryczy ni razu , ten nie zazna słodyczy w niebie “.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi