Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Skoki narciarskie: Andreas Stjernen wygrywa pierwszy konkurs w Bad Mitterndorf. Polacy bez błysku

Skoki narciarskie: Andreas Stjernen wygrywa pierwszy konkurs w Bad Mitterndorf. Polacy bez błysku

Andreas Stjernen wygrywa pierwszy z dwóch konkursów indywidualnych na skoczni Kulm w Bad Mitterndorf. Norweg odniósł pierwszą wygraną w Pucharze Świata. Wyprzedził dziś drugiego – Daniela Andre Tande o 2,5 punktu i trzeciego – Simona Ammanna o 7,7 punktu.

Stjernen prowadził już na półmetku zawodów. Po pierwszej serii wyprzedzał Simona Ammanna o 6,2 punktu i trzeciego – Petera Preva o 7,3 punktu. W drugiej części konkursu Prevc nie skoczył już tak dobrze, a z siódmego miejsca zaatakował Daniel Andre Tande, któremu udało się awansować na drugą pozycję. Ammann skoczył równie dobrze co w pierwszej części, jednak ostatecznie przegrał z Tande i zajął trzecie miejsce.

Norwedzy zdominowali dzisiejszy konkurs. Aż czterech z nich znalazło się w pierwszej dziesiątce konkursu. Niestety Polacy spisali się poniżej oczekiwań. Najlepszy z nich – Stefan Hula zajął miejsce 16, Piotr Żyła był 19, Kamil Stoch 23 a Maciej Kot 25. Do drugiej serii nie awansowali: Dawid Kubacki i Jakub Wolny. Warto dodać, że w pierwszej dziesiątce znalazł się Noriaki Kasai (na 6 miejscu), który w ostatnich konkursach zajmował dość odległe miejsca, a niejednokrotnie miał problemy z zakwalifikowaniem się do drugiej serii. Prawie 46-letni Japończyk  był dziś najlepszym wśród reprezentantów kraju kwitnącej wiśni.

Jutrzejszy konkurs rozpocznie się – podobnie jak dziś – o godzinie 14:15 Poprzedzą go kwalifikacje, które zaplanowane są na godzinę 12:30.

Wyniki konkursu indywidualnego w Bad Mitterndorf (13.01.2018):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi