Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Skoki narciarskie: Gregor Schlirenzauer wraca do rywalizacji!

Skoki narciarskie: Gregor Schlirenzauer wraca do rywalizacji!

Już w najbliższy weekend ponownie zobaczymy Gregora Schlirenzauera na skoczni! Austriak wraca do rywalizacji w Pucharze Świata po kontuzji kolana, której nabawił się podczas przedsezonowego treningu w Ramsau. W ostatnich dniach trenował na skoczniach w Lillehammer i Innsbrucku.

Die Arbeit geht weiter….The task goes on….blog entry: http://bit.ly/gsdezember15#skijumping #weitenjäger #Gregorschlierenzauer #blog #update #Norway #lillehammer

Publié par Gregor Schlierenzauer (GS) sur dimanche 6 décembre 2015

 

Austriacki Związek Narciarski podał dziś skład swojej reprezentacji na najbliższe zawody Pucharu Świata, które odbędą na skoczni Hochfirstschanze (HS 142) w niemieckim Titisee-Neustadt. Wśród siedmiu powołanych zawodników znalazł się Gregor Schlirenzauer. Zastąpi on Markusa Schiffnera, który w tegorocznych startach nie zdobył jeszcze żadnego punktu. Poza Schlirenzauerem wystartują: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Daniel Huber, Manuel Poppinger oraz Clemens Aigner.

W wywiadzie udzielonym portalowi  berkutschi.com Gregor powiedział: “Czuję się bardzo dobrze, a kolano nie sprawia mi już problemów. Oczywiście, mam pewne braki treningowe, natomiast z dnia na dzień moja dyspozycja fizyczna rośnie. Poziom w Pucharze Świata jest w tym momencie ekstremalnie wysoki, ale już nie mogę się doczekać, aby sprawdzić swój poziom na tle elity”.

Przypomnijmy, Gregor Schlirenzauer to czterokrotny medalista olimpijski (1 złoto w drużynie, 1 srebro w drużynie oraz dwa brązowe medale indywidualne), dwunastokrotny medalista mistrzostw świata (5 razy złoto z drużyną i jedno złoto indywidualnie, dwa srebra drużynowe i 3 srebra indywidualne oraz 1 brąz w drużynie), pięciokrotny medalista mistrzostw świata w lotach narciarskich (po jednym złotym i srebrnym medalu indywidualnie oraz trzykrotnie złoto z drużyną), dwukrotny zdobywca kryształowej kuli, trzykrotny zdobywca małej kryształowej kuli za loty narciarskie i dwukrotny zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi