Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Skoki narciarskie: Kwalifikacje do mistrzostw świata w lotach odwołane!

Skoki narciarskie: Kwalifikacje do mistrzostw świata w lotach odwołane!

Z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych zostały odwołane kwalifikacje do konkursu indywidualnego o mistrzostwo świata w lotach narciarskich. Po skokach trzech skoczków została również odwołana druga seria treningowa.

Dziś na skoczni im. Heiniego Klopfera w Oberstdorfie udało się rozegrać tylko jedną serię treningową. Wygrał ją Danie Andre Tande, który poleciał na odległość 223,5 m. Najlepszym z Polaków był Kamil Stoch, który zajął 2 miejsce (214,5 m). Po skokach trzech zawodników zdecydowano się odwołać drugą serię treningową ze względu na coraz silniejsze podmuchy wiatru. Decyzja ta oznaczała, że Stefan Horngacher musiał odrzucić jednego ze skoczków na podstawie pierwszego skoku. Trener biało-czerwonych zdecydował, że w kalifikacjach nie weźmie udziału Maciej Kot.

Silne podmuchy wiatru nie odpuszczały i spowodowały przesuwanie kwalifikacji w czasie. Najpierw jury zawodów zdecydowało się przełożyć start na godzinę 16:30, a następnie na 16:45. Warunki nie uległy jednak poprawie i podjęto decyzję o przełożeniu kwalifikacji na piątek, w miejsce serii próbnej.

Piątkowe kwalifikacje rozpoczną się o godzinie 14:30. Weźmie w nich udział 48 skoczków z szesnastu państw. W tym gronie znajduje się czterech Polaków – Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła i Stefan Hula. Prognozy pogody na jutrzejszy dzień nie są jednak korzystne, co może spowodować kolejne zmiany w programie mistrzostw.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi