Strona Główna / Piłka Nożna / Surowa kara dla Cracovii za wybryki kiboli!

Surowa kara dla Cracovii za wybryki kiboli!

Bezprecedensowa kara dla Cracovii za wybryki kiboli.

Komisja Ligii Ekstraklasy SA ukarała Cracovię za wybryki kibiców klubu, do których doszło w trakcie 195. derbów Krakowa (1:4). Wymierzyła rekordowo wysoką karę finansową w wysokości 100 tyś złotych! Poza tym zamknęła stadion dla publiczności na dwa najbliższe mecze i kolejny z Wisłą – wstęp na trybuny będą mieli jedynie dzieci poniżej 16. roku życia z opiekunami. Poza tym, Komisja nałożyła karę w postaci zakazu organizowania wyjazdu kibiców klubu na wszystkie pozostałe mecze  do końca sezonu.

Ekstraklasa SA tuż po środowym spotkaniu ogłosiła, iż niedopuszczalnym zachowaniem kibiców Cracovii, Komisja Ligi zajmie się już w czwartek a krakowski klub musi liczyć się z surowymi karami. “W związku z zachowaniem kibiców gospodarzy podczas meczu Cracovia – Wisła Kraków w 20. kolejce LOTTO Ekstraklasy, na Cracovię nałożono karę zamknięcia stadionu podczas dwóch meczów LOTTO Ekstraklasy oraz podczas jednego, najbliższego meczu z Wisłą Kraków oraz karę finansową w wysokości 100 tysięcy złotych, a także zakaz organizacji wyjazdu grupy kibiców na wszystkie pozostałe do końca sezonu mecze LOTTO Ekstraklasy (do 37. kolejki włącznie). Na ww. trzy mecze będą mogły wejść jedynie osoby do 16. roku życia wraz z opiekunami na warunkach określonych przez Komisję. Kary nie są prawomocne, klubowi przysługuje prawo do odwołania się od nich” – czytamy w komunikacie Komisji.

Derby pełne pirotechniki.

Podczas środowego meczu rozgrywanego przez Cracovię i Wisłę Kraków doszło do niebezpiecznych incydentów wywołanych przez kibiców Cracovii. Na początku drugiej połowy meczu, w stronę sektora gości poleciały race, petardy i fajerwerki. To właśnie po trzecim golu zdobytym przez Wisłę, na boisku rozpętało się prawdziwe piekło. Mecz został przerwany a piłkarze, wraz z sędzią udali się do szatni. Po dwudziestu minutach mecz wznowiono, by z wielkim trudem go ukończyć, gdyż race wciąż płonęły na trybunach.

 

“MKS Cracovia SSA kategorycznie potępia zachowanie grupy osób uczestniczących w środowych Wielkich Derbach Krakowa…”.

Cracovia wydała oświadczenie, jeszcze przed decyzją Komisji Ligi. Oto jego treść:

“MKS Cracovia SSA kategorycznie potępia zachowanie grupy osób uczestniczących w środowych Wielkich Derbach Krakowa w ramach 20. kolejki LOTTO Ekstraklasy.

Z przykrością informujemy, że podczas ostatnich Wielkich Derbów Krakowa część osób przebywająca na trybunach stadionu przy ulicy Józefa Kałuży 1 dopuściła się haniebnego zachowania, którego nie da się w żaden sposób wytłumaczyć.

Klub dokładnie analizuje sytuację, która miała miejsce podczas środowego spotkania, m.in. zabezpieczając materiał z monitoringu. Jednocześnie Klub informuje, że w tym temacie będzie ściśle współpracował z policją oraz innymi służbami porządkowymi w celu dokładnego wyjaśnienia ww. zajść.

MKS Cracovia SSA zdecydowanie zapewnia, że bezpieczeństwo wszystkich uczestników imprez masowych organizowanych przez klub należy do kluczowych kwestii. Klub dołoży wszelkich starań zmierzających ku temu, by podobne sytuacje wykluczyć w przyszłości.”

 

Zobacz również:

Niedopuszczalne zachowanie kiboli Cracovii – mogło dojść do tragedii!

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi