Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Święto Zmarłych – pięknie i modnie

Święto Zmarłych – pięknie i modnie

Znicze – na Święto Zmarłych i nie tylko…

Choć to może dziwnie zabrzmieć, to w “branży cmentarnej” również obowiązuje moda i najnowsze trendy. I tak jak w przypadku ubrań, obuwia, czy samochodów, tak i w “świecie ozdób nagrobnych’ każdy może znaleźć coś odpowiedniego dla siebie… Piękne wzory, oryginalne kształty, przeróżne kolory – to podstawowe atuty zniczy, jakie rozpatrujemy przy zakupach w okresie Wszystkich Świętych. Innym zagadnieniem, które coraz bardziej nabiera dla nas znaczenia to również MODA. Tak, coraz częściej przy zakupie zniczy sugerujemy się trendami panującymi w sezonie To już nie jest zwykły zakup zwykłego znicza. To już poważne poszukiwania najpiękniejszych i najmodniejszych zniczy, które pięknie ozdobią groby naszych najbliższych zmarłych.

A jakie mamy rodzaje zniczy? Ogromny wybór, w zależności od wzoru, fasonu, koloru i… Sezonu. Tak, sezonu. Na stronie jednego z producentów znalazłam piękne podsumowanie dostępnego asortymentu:

  • znicze szklane na wkłady,
  • znicze szklane zalewane,
  • znicze plastikowe na wkłady,
  • znicze plastikowe zalewane,
  • znicze bożonarodzeniowe,
  • znicze wielkanocne,
  • wkłady parafinowe prasowane,
  • wkłady parafinowe zalewane,
  • wkłady olejowe,
  • wkłady ekologiczne.                                                                                                                                                              Znicz Polski

Tak więc nie tylko w okresie Święta Zmarłych dekorujemy groby zniczami. Oto kilka przykładów “zniczy okolicznościowych”:

CHG - Znicz okolicznościowy Święta Rodzina motyw Boże Narodzenie
CHG – Znicz okolicznościowy Święta Rodzina motyw Boże Narodzenie
MZ1 - Wyjątkowy znicz szklany z wkładem wymiennym Kompozycja z świętego mikołaja i choinki
MZ1 – Wyjątkowy znicz szklany z wkładem wymiennym Kompozycja z świętego mikołaja i choinki

 

JDT - Znicz wielkanocny Jajko
JDT – Znicz wielkanocny Jajko

Znicze tradycyjne, czy artystyczne?

Jak co roku, wybór zniczy jest olbrzymi. Producenci prześcigają się w różnorodności produktu: od bardzo tradycyjnych wzorów, po absolutnie nowoczesny design. Jednym słowem: dla każdego coś miłego. Co wybrać? to zależy od wielu czynników… Od zasobu portfela, stopnia przywiązania do praktyczności produktu, indywidualnego poczucia estetyki kolorów i wzorów, aż po fantazję, jaką kierujemy się przy strojeniu grobów naszych bliskich zmarłych. I oczywiście temat tu przewodni – moda.

Znicze tradycyjne w formie…

Dla bardziej konserwatywnych, nieco powściągliwych w wyrażaniu emocji klientów, tradycyjne wzory zniczy przypadną do gustu najbardziej. Oto kilka podejrzanych przeze mnie propozycji z oferty producenta zniczy Znicz Polski:

TRM - Znicz szklany zalewany
TRM – Znicz szklany zalewany

 

F111 - znicz szklany z wkładem wymiennym
F111 – znicz szklany z wkładem wymiennym

 

 C1000 - ekskluzywny zalewany klasyczny znicz ceramiczny
C1000 – ekskluzywny zalewany klasyczny znicz ceramiczny

Znicze nowoczesne – odważne i niekonwencjonalne wzory.

A oto propozycje dla tych, którzy kochają oryginalność i piękno w swej najwyższej formie. Piękne w swej prostocie i wymyślne w detalach… Prawdziwe arcydzieła.

 AVINION MIDI - wyjątkowo piekny znicz artystyczny
AVINION MIDI – wyjątkowo piękny znicz artystyczny
 OXFORD - elegancki znicz artystyczny ze szkła tęczowego
OXFORD – elegancki znicz artystyczny ze szkła tęczowego

 

Witraż Suknia - wykonany ze szkła na które naklejone są drobne kawałki szkiełek
Witraż Suknia – wykonany ze szkła na które naklejone są drobne kawałki szkiełek

 

Duży znicz arystyczny Kosz KALLA
Duży znicz arystyczny Kosz KALLA

 

TWISTER masywny znicz artystyczny
TWISTER masywny znicz artystyczny

Grafika.

Znicze tradycyjne, czy artystyczne? Jak co roku, wybór zniczy jest olbrzymi. Producenci prześcigają się w różnorodności produktu: od bardzo tradycyjnych wzorów, po absolutnie nowoczesny design. Jednym słowem: dla każdego coś miłego.
Znicze tradycyjne, czy artystyczne?
Jak co roku, wybór zniczy jest olbrzymi. Producenci prześcigają się w różnorodności produktu: od bardzo tradycyjnych wzorów, po absolutnie nowoczesny design. Jednym słowem: dla każdego coś miłego.

 

 

Kto jeszcze nie zaopatrzył się w znicze, ma jeszcze czas. Naprawdę jest z czego wybierać! I jak widać, szyk i styl obowiązują nie tylko w branży odzieżowej, obuwniczej, czy elektronicznej. Świat zniczy również podąża za trendami, dzięki czemu groby naszych bliskich prezentują się imponująco. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym w dniu Święta Zmarłych – o MODLITWIE za tych, którym te groby przyozdabiamy. I zanieśmy choć jeden z tych pięknych zniczy na grób opuszczony, zapomniany… Tam też ktoś potrzebuje pamięci i modlitwy.

PS. Wszystkie powyższe cudeńka pochodzą z oferty Znicz Polski i były bezpośrednią inspiracją do napisania tego artykułu. Jak widać wszystko w życiu może inspirować…

Doro E.B.