Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Trener Niemców: “zawody nie powinny się odbyć”

Trener Niemców: “zawody nie powinny się odbyć”

Po dzisiejszym konkursie w Innsbrucku na skoczni Bergisel, Richard Freitag stracił jakiekolwiek szanse na wygraną w 66 Turnieju Czterech Skoczni. Niemiec upadł przy lądowaniu w pierwszej serii i nie wystartował w finale. Po konkursie, trener niemieckiej kadry – Werner Schuster, w wywiadzie udzielonym stacji ZDF powiedział: Wiało zdecydowanie zbyt mocno, by mógł normalnie skakać.

Zdaniem Schustera, dzisiejsze zawody nie powinny dojść do skutku. Niemiec stwierdził, że decyzja o przeprowadzeniu konkursu była błędna. – Już w środę się o to martwiłem. W takich warunkach zawody nie powinny się w ogóle odbyć. Nie powinno być tak, że tak wielki sportowiec nie jest tu odpowiednio ceniony. Wiało zdecydowanie zbyt mocno, by mógł normalnie skakać – przekonywał.

Pomimo upadku, Richard Freitag wygrał swą parę w rywalizacji KO i uzyskał awans do drugiej serii, w której ostatecznie nie wystartował. Lider Pucharu Świata pojechał do szpitala na badanie rezonansem magnetycznym. Po dzisiejszym konkursie Niemiec spadł na 21 miejsce w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni, tracąc już 168,1 punktu do prowadzącego Kamila Stocha.

Czy uwagi trenera niemieckiej kadry są słuszne? Żaden inny trener nie wypowiadał się o dzisiejszym konkursie w podobny sposób. Pogoda rzeczywiście była kapryśna, momentami padał ulewny deszcz, który zbierał się w torach najazdowych, lecz czy to powód do tego, aby narzekać na brak doceniania swego podopiecznego, podczas gdy inny zawodnicy świetnie sobie poradzili z trudnymi warunkami?

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi