Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Trenerzy i byli skoczkowie oddali hołd Nariakiemu Kasai’emu – zaśpiewali dla niego piosenkę!

Trenerzy i byli skoczkowie oddali hołd Nariakiemu Kasai’emu – zaśpiewali dla niego piosenkę!

W ostatnią niedzielę, po odwołanym drugim konkursie indywidualnym w Bad Mitterndorf odbyła się gala “Winners’ Party”. Podczas niej świat skoków oddał hołd najstarszemu aktywnemu skoczkowi – Noriakiemu Kasai’emu.

Z powodu złych warunków atmosferycznych odwołano drugi indywidualny konkurs lotów narciarskich na skoczni Kulm w austriackim Bad Mitterndorf.  Wieczorem, tego samego dnia odbyła się gala “Winner’s Party”. W jej trakcie świat skoków postanowił uhonorować najstarszego obecnie skoczka. Trenerzy oraz byli skoczkowie wzięli udział w nagraniu piosenki “We are the world”. Wśród nich znalazł się również aktualny trener polskiej reprezentacji – Stefan Horngacher.

W prezentowanym nagraniu można dostrzec wykonawców piosenki, którzy nagrywali ją w studiu. Poza Stefanem Horngacherem znajdują się w nim m.in. Andreas Goldberger, Martin Koch, Alexander Stoeckl, Heinz Kuttin czy Werner Schuster. Po odsłuchaniu nagrania, wykonawcy pojawili się na scenie i wykonali utwór na żywo.

Noriaki Kasai ukończy w tym roku 46 lat (6 czerwca). Jest aktualnie najstarszym aktywnym skoczkiem na świecie, który wciąż bierze udział w rywalizacji na najwyższym poziomie. Podczas sobotnich lotów na Kulm zajął 5 pozycję, czym potwierdził swoją przynależność do światowej czołówki.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi