Strona Główna / Portal Wielotematyczny / Tureckie premiery kinowe: Jesień 2017

Tureckie premiery kinowe: Jesień 2017

I w tym roku Turcja postanowiła nas pozytywnie zaskoczyć premierami kinowymi, więc na nudę nie będziemy narzekać. Dziś przedstawimy wam kilka najgorętszych propozycji:

Acı Tatlı Ekşi / Gorzki, słodki, kwaśny: Murat i Duygu są w sobie zakochani od dzieciństwa. Po ukończeniu studiów Murat oświadcza się Duygu. Duygu ma jednak wiele marzeń i planów, które chce zrealizować i nie jest gotowa na podjęcie tak poważnej decyzji. Para zrywa ze sobą i przyrzeka sobie, że jeśli minie pięć lat i nadal będą, samotni wtedy wezmą ze sobą ślub. Jednak życie jeszcze nie raz ich zaskoczy.

Premiera 22 grudnia.

W rolach głównych Özge Özpirinçci i Buğra Gülsoy.

Drugą propozycją jest “Sen Kiminle Dans Ediyorsun” / “Z kim Ty tańczysz“.
Premiera 17 listopada, niestety nie posiada jeszcze zarysu fabuły, wiadomo tylko tyle, że będzie to film muzyczny. W głównej roli Demet Özdemir oraz Uraz Kaygılaroğlu.

Obowiązkową pozycją dla fanów ElBar czyli Elcin Sangu oraz Barisa Arduca jest film pod tytułem “Mutluk Zamani” czyli ”Czas szczęścia” w którym odgrywają główną rolę. Premiera 10 listopada.

Jet to romantyczna komedia o historii miłości Merta, który stworzył swoje “idealne” życie, nie spoglądając w przeszłość, i Ady, która zbudowała swoje życie na podstawie doświadczeń z przeszłości. Opowiada o tym, że prawdziwa miłość nie jest ukryta w ideałach, lecz w wadach.

Mert to przystojny i bogaty właściciel firmy pod nazwą “mutluet.com.tr”. Jego pracą jest zmienianie przegranych w zwycięzców, przemienianie swoich klientów w ludzi, którzy stoją w życiu mocno na nogach, nabierają pewności siebie. Jego życie zaczyna drastycznie się zmieniać, gdy spotyka piękną rzeźbiarkę, Adę. Kobieta poświęca całe życie temu, aby jej brat Tarik, wielki nieudacznik, był szczęśliwy. Ada nie może powstrzymać się od tego, co czuje do Merta, któremu wcale nie ufa. Tarik nie wie, że jego serdeczny przyjaciel Mert zakochuje się w jego siostrze, a Ada, że jej brat bierze lekcje uwodzenia od Merta. Do czasu.

Kolejny film to Öteki Taraf, który zabłyśnie w kinach 8 grudnia.

Çetin (Özcan Deniz) i Ece (Aslı Enver) są bardzo szczęśliwą parą, ale przyjęcie przez Cetina hojnej oferty Sary (Meryem Uzerli) doprowadzi do wyjazdu obu i ich walki.

Przypominamy także o filmie, który będzie u nas tłumaczony z Muratem Bozem i Burakiem Özçivitem Kardesim Benim 2 czyli Mój brat, powraca do kin 24 listopada.

Hakan i Ozan to dwa muzycy, oboje za sobą nie przepadają i nie chcą siebie widzieć. Wkrótce umiera im ojciec i aby spełnić jego ostatnią wolę wyruszają w podróż, która przyniesie im wiele przygód.

27 października odbyły się dwie kinowe premiery, które również będzie można u nas zobaczyć, gdy tylko pojawi się tłumaczenie. Pierwsza z nich to:

İşe Yarar Bir Şey

Leyla (Başak Köklükaya) udała się w długą podróż pociągiem, aby spotkać się ze znajomymi ze szkoły średniej po 25 latach. W szkole średniej, do której nie uczęszczali przez wiele lat, zdecydowała się na koniec. Opowieść o młodej kandydatce pielęgniarskiej Canan (Öykü Karayel), którą spotkała podczas tej podróży, przyciąga wiele uwagi, więc Canan ma pomóc Yavuzowi (Yiğit Özsenerowi), więźniowi na wózku inwalidzkim, który postanowił położyć kres swoim życiu. Ta wizyta wpłynie na życie Leyli i Canan.

Oraz Yol Arkadaşım, która jest zwariowaną komedią.

Onur (Oğuzhan Koç), handlarz narkotykami, który miał ciężki okres w swojej działalności i cierpiał z powodu niepokojącego okresu swojego życia, stawiał czoła trudnym obowiązkom, gdy zbliżało się święto Ofiar. Musi tam być jak najszybciej, by spotkać się z rodziną swojej córki w Ayvalık, ale także odzyskać utracone dawno interesy. Najczęstszą przeszkodą w realizacji tych zadań będzie obecność Şeref (Ibrahim Büyükak) jako towarzysza w drodze do Ayvalik przez telefoniczną aplikację. Zasłony otwarte honorem na drodze, z drugiej strony, Bahar (Aslı Bekiroğlu), którą spotkali podczas podróży, czynią tę podróż niezapomnianą przygodą.

Na którą premierę czekacie najbardziej?