Strona Główna / HOT / Turniej Czterech Skoczni: Czas na austriacką część turnieju!

Turniej Czterech Skoczni: Czas na austriacką część turnieju!

Najlepsi skoczkowie świata przenoszą się do Innsbrucka, aby rywalizować w drugiej części 66 Turnieju Czterech Skoczni. W środę na skoczni Bergisel (HS 130) zostaną przeprowadzone oficjalne treningi i kwalifikacje, a w czwartek kolejny konkurs Turnieju.

W kwalifikacjach wystartuje 7 biało-czerwonych. Polacy wykorzystają swój limit dzięki włączeniu do kadry aktualnego lidera Pucharu Kontynentalnego – Tomasza Pilcha. Kwalifikacje w Innsbrucku będą debiutem 17-letniego siostrzeńca Adama Małysza w zawodach najwyższej rangi.

Dotychczasowe dwa konkursy Turnieju Czterech Skoczni, w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen wyklarowały dwóch głównych faworytów do końcowego zwycięstwa w całym Turnieju. Aktualny lider – Kamil Stoch, po dwóch zwycięstwach prowadzi nad Richardem Freitagiem o 11,8 punktu. Trzecie miejsce zajmuje obecnie kolejny z podopiecznych trenera Stefana Horngachera – Dawid Kubacki. Traci on do Kamila Stocha 32,3 punktu.

Aktualne prognozy pogody wskazują na to, że środowe treningi i kwalifikacje będą rozgrywane przy opadach deszczu. Temperatura powietrza ma wynosić około +4 stopnie, natomiast północno-wschodni wiatr ma osiągać średnią wartość 1 m/s.

Rekordzistą skoczni w Innsbrucku jest Austriak Michael Hayboeck, który w 2015 roku uzyskał na niej 138 m. Pomimo wyraźnego podparcia skoku, FIS uznało skok Austriaka jako rekordowy, a sędziowie nie dopatrzyli się przewinienia zawodnika.

Lista startowa kwalifikacji w Innsbrucku (03.01.2018):

Program zawodów w Innsbrucku:

DataGodzinaWydarzenieTransmisja
03.0111:45Oficjalne treningi
03.0114:00KwalifikacjeEurosport 1
04.0112:30Seria próbna
04.0114:00KonkursEurosport 1, TVP 1

 

Aktualna klasyfikacja 66 Turnieju Czterech Skoczni:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi