Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch wygrywa w Innsbrucku, upadek Freitaga!

Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch wygrywa w Innsbrucku, upadek Freitaga!

Kamil Stoch wygrywa trzeci konkurs Turnieju Czterech skoczni! W Innsbrucku Polak wygrał z ogromną przewagą. Pokonał drugiego – Daniela Andre Tande o 14,5 punktu i trzeciego Andreasa Wellingera o 16,6 punktu. Upadek w pierwszej serii zaliczył Richard Freitag, co przekreśliło jego szanse na końcowy triumf w Turnieju!

Dzisiejszy konkurs na skoczni Bergisel w Innsbrucku odbył się w zdecydowanie lepszych i równiejszych warunkach niż wczorajsze treningi i kwalifikacje. Kamil Stoch prowadził już po pierwszej serii, wyprzedzając Markusa Eisenbichlera i Daniela Andre Tande. Czterech naszych reprezentantów wygrało swoje rywalizacje w parach (Kamil Stoch, Stefan Hula, Jakub Wolny i Dawid Kubacki), a dwóch awansowało do drugiej serii jako lucky losers (Piotr Żyła i Maciej Kot). Do finału nie awansował jedynie Tomasz Pilch, debiutujący dziś w Pucharze Świata. Lider pucharu kontynentalnego przegrał rywalizację z Niemcem Stephanem Leyhe.

W pierwszej piętnastce konkursu znalazło się aż pięciu biało-czerwonych. Poza Kamilem Stochem byli to: 11-Stefan Hula, 13-Maciej Kot, 14-Piotr Żyła, 15-Jakub Wolny. Dawid Kubacki zajął dziś 18 miejsce i tym samym stracił trzecie miejsce w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni.

Po trzecim zwycięstwie w trzech konkursach, Kamil Stoch prowadzi w klasyfikacji Turnieju Czterech Skoczni aż o 64,5 punktu nad Andreasem Wellingerem i 67,5 punktu nad Junshiro Kobayashim. Richard Freitag po upadku w dzisiejszym konkursie i zrezygnowaniu z drugiego skoku spadł na 21 miejsce i traci obecnie do lidera 168,1 punktu.

Wyniki konkursu w Innsbrucku (Bergisel, 04.01.2018):

 

Klasyfikacja 66 Turnieju Czterech Skoczni (po 3 konkursach):

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi