Strona Główna / Piłka Nożna / W Portugalii przerwano mecz z obaw o zawalenie trybuny!

W Portugalii przerwano mecz z obaw o zawalenie trybuny!

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas poniedziałkowego spotkania 18 kolejki ligi portugalskiej pomiędzy Estoril Praia i FC Porto. Organizatorzy byli zmuszeni do ewakuacji kibiców, którzy zajmowali miejsca na jednej z trybun, gdyż ta groziła zawaleniem!

Mecz przerwano w trakcie pierwszej połowy, przy wyniku 1:0 dla drużyny Estoril, która objęła prowadzenie po golu zdobytym przez Eduardo w 16 minucie. W trakcie meczu odkryto ogromne zniszczenia w konstrukcji stadionu, m.in. w kolumnach, które podtrzymywały jedną z trybun.

Organizatorzy spotkania podjęli szybką decyzję o natychmiastowej ewakuacji kibiców z owej trybuny na murawę stadionu, natomiast piłkarze obu drużyn udali się do szatni, gdzie oczekiwano dalszych rozwiązań. Dzięki sprawnemu podjęciu decyzji o ewakuacji, nikomu nic się nie stało. Po trwających kilkanaście minut naradach zdecydowano o przełożeniu meczu na inny termin.

Uszkodzenia na jednej z trybun stadionu Estadio Antonio Coimbra da Mota są efektem poniedziałkowego trzęsienia ziemi, które nawiedziło tamtejszy rejon Portugalii. Jego epicentrum znajdowało się około 120 km od stadionu drużyny Estoril.