Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Walter Hofer o Turnieju Czterech Skoczni, Pucharze Świata i Igrzyskach Olimpijskich

Walter Hofer o Turnieju Czterech Skoczni, Pucharze Świata i Igrzyskach Olimpijskich

W przeddzień Turnieju Czterech Skoczni, który rozpocznie się 29 grudnia w Oberstdorfie, przedstawiciele FIS przeprowadzili rozmowę z Dyrektorem Pucharu Świata w skokach narciarskich – Walterem Hoferem. W trakcie wywiadu odniesiono się do Turnieju Czterech Skoczni, obecnego pucharu świata oraz igrzysk olimpijskich.

 

Patrzymy w przyszłość, przed nami 66. edycja prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Co sprawiało, że Turniej był tak atrakcyjny przez lata?

Przede wszystkim tradycja i okres noworoczny, w którym odbywa się turniej. Są to podstawowe elementy. Po drugie, dla wszystkich zaangażowanych w turniej stron i osób jest to bardzo pracowity i stresujący, ale jednocześnie bardzo ekscytujący czas pomiędzy czterema różnymi miejscami w ciągu dziesięciu dni. Nie mniej ważny jest fakt, że jest to najbardziej prestiżowy turniej w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Jak opisałbyś dotychczasowy sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich?

Widzieliśmy bardzo dobrze zorganizowane konkursy w pięciu miejscach, które odwiedziliśmy, czyli Wisła, Ruka, Nizhny Tagil, Titisee-Neustadt  i Engelberg  Do tej pory jest to wspaniały i ekscytujący sezon, zwłaszcza, że ​​było pięciu różnych zwycięzców.

Jako Dyrektor Pucharu Świata, w jaki sposób utrzymujesz atrakcyjność tego sportu?

Najważniejszym elementem jest niezwykła wydajność sportowców, która musi być przedstawiona we właściwy sposób, aby być atrakcyjnym dla publiczności i mediów.

Jakie są największe wyzwania, przed którymi stoi ta dyscyplina?

Skoki narciarskie są sportem na świeżym powietrzu i zależą od warunków pogodowych.

Do rozpoczęcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich pozostało 50 dni, czego możemy się spodziewać po konkursach skoków narciarskich w PyeongChang?

Skoki narciarskie w PyeongChang odbędą się w dniach 8-19 lutego, a medale zostaną przyznane w czterech różnych konkurencjach: skoki mężczyzn na skoczni normalnej, skoki kobiet na skoczni normalnej, skoki mężczyzn na skoczni dużej oraz konkurs drużynowy mężczyzn na skoczni dużej. Ośrodek Narciarski Alpensia Resort w PyeongChang – został z powodzeniem przetestowany w trakcie ubiegłego sezonu w lutym, gdy przeprowadzono zawody Pucharu Świata mężczyzn i kobiet. Wszystko jest w doskonałej kondycji i po długim okresie przygotowań wszyscy zaangażowani nie mogą doczekać się rozpoczęcia wydarzeń.

Najnowsze wiadomości?

Członkowie komitetu organizacyjnego z PyeongChang odwiedzili nas podczas Pucharu Świata w Engelbergu w ostatni weekend, aby przekazać najnowsze wiadomości, dotyczące zarówno przygotowywań, jak i zapewnienia, że konkursy odbędą się na najwyższym poziomie.

Powiedz nam jedną rzecz, którą każdy kibic skoków narciarskich powinien wiedzieć?

Skoczkowie narciarscy latają bez stosowania jakichkolwiek form dodatkowej energii. Tylko grawitacja, siła nóg i aerodynamika sprawiają, że skoczek leci. Tak więc skoki narciarskie to czysty sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi