Strona Główna / HOT / ZAKSA i Skra wygrywają na otwarcie! Podsumowanie pierwszego dnia KMŚ w siatkówce!

Za nami pierwsze rozstrzygnięcia Klubowych Mistrzostwach Świata w siatkówce! Odbyły się cztery  mecze. Polskie zespoły rozpoczęły turniej od zwycięstw – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała po emocjonującym starciu z irańskim Sarmajeh Bank Teheran, a Skra Bełchatów pokonała chiński Fudan University Shanghai!

Grupa A:

Mistrz Polski – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pokonał po zaciętym meczu irański Sarmajeh Bank Teheran 3:2 (19-25, 20-25, 25-16, 31-29, 17-15)! Spotkanie to rozpoczęło się dramatycznie dla zespołu z południa polski, po dwóch setach ZAKSA przegrywała już 0:2, jednak ostatecznie pokonała drużynę z Iranu wygrywając 3 kolejne sety! Losy zwycięstwa ważyły się do samego końca. W tie-breaku drużyna z Kędzierzyna-Koźla wygrała na przewagi 17-15.

Drugi mecz w grupie wygrał włoski zespół Lube Civitanova, który pewnie pokonał brazylijski – Sada Cruzeiro 3:0 (25-21, 25-16, 25-18). Zwycięzcy zmierzą się w dniu jutrzejszym z ZAKSĄ, natomiast Sada Cruzeiro zagra z klubowym mistrzem Azji – Sarmajeh Bank Teheran.

Grupa B

Niespodzianki nie przyniósł pierwszy mecz w grupie B. Rosyjski Zenit Kazań pewnie pokonał Personal Bolivar 3:0 (25-20, 25-19, 25-17). Drużyna prowadzona przez Władimira Alenko jest zdecydowanym faworytem grupy.

W drugim spotkaniu Bełchatowska Skra zmierzyła się z chińskim Fudan University Shanghai. Drużyna z Bełchatowa również pewnie zwyciężyła 3:0 (25-18, 25-19, 25-21). W następnym meczu tegoroczni mistrzowie Chin podejmą Zenit Kazań, natomiast Skra zagra z mistrzem Argentyny – Personal Bolivar.