Strona Główna / Piłka Nożna / Zbigniew Boniek zapowiada starania o dwie imprezy piłkarskie dla Polski!

Zbigniew Boniek zapowiada starania o dwie imprezy piłkarskie dla Polski!

W programie “Cafe Futbol”, Prezes PZPN – Zbigniew Boniek zapowiedział, że polska federacja piłkarska będzie starać się o organizację dwóch ważnych wydarzeń piłkarskich w latach 2019-2020.

Pierwszą ze wspomnianych imprez piłkarskich są Mistrzostwa Świata do lat 20 w roku 2019. Pomimo zapowiadanych starań, o organizację mistrzostw nie będzie jednak łatwo, ze względu na silną konkurencję. Kandydatami do organizacji turnieju są również Indie i Peru. Jak powiedział Zbigniew Boniek na łamach programu “Cafe Futbol”: – Chcemy zorganizować ten turniej ze względu na 100-lecie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Indie i Peru to nasi rywale. Podejrzewam, że ten pierwszy kraj oferuje FIFA pieniądze za organizację tego turnieju, my z kolei przygotowaliśmy budżet, w którym FIFA musi nas wesprzeć.

Wartym podkreślenia jest fakt, że w bieżącym roku Polska była organizatorem Mistrzostw Europy do lat 21. Turniej wygrali Niemcy, którzy pokonali w finale Hiszpanię 1:0.

Drugim wydarzeniem, o który będzie starać się PZPN jest finał Ligi Europy w roku 2020. Kandydatem do organizacji meczu jest Stadion Energa w Gdańsku. Bezpośrednim konkurentem jest natomiast portugalskie Porto. Decyzja o wyborze gospodarza finału Ligi Europy zapadnie w czerwcu 2018 roku.

Polska gościła już raz finał Ligi Europy. W 2015 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie zagrały ze sobą  ze sobą Dnipro Dniepropietrowsk i Sevilla FC. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny z Hiszpanii 2:3, a jedną z bramek dla Sevilli zdobył aktualny reprezentant Polski – Grzegorz Krychowiak.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi