Strona Główna / Piłka Nożna / Znamy już wszystkich finalistów Mistrzostw Świata 2018!

Znamy już wszystkich finalistów Mistrzostw Świata 2018!

Miniony tydzień obfitował w wiele piłkarskich emocji . Podczas, gdy większość  reprezentacji rozgrywała mecze towarzyskie, 12 drużyn walczyło o ostatnie 6 miejsc na przyszłoroczny mundial. 

 

Europejskie baraże przyniosły kilka niespodzianek. Większość z rozgrywanych meczy kończyła się bezbramkowymi remisami, przez co kibicie nie mieli zbyt wielu okazji do podziwiania goli. Jednak największym zaskoczeniem jest brak awansu na rosyjski mundial drużyny Włoch, która po przegranym meczu w Szwecji (0:1) nie odrobiła straty na słynnym stadionie “San Siro”(0:0). Ostatni raz drużyna Włoch nie awansowała na Mistrzostwa Świata w roku 1958!

 

 Wynik 1 meczu Wynik rewanżu Awans
 Szwecja – Włochy1:00:0Szwecja
 Irlandia Północna – Szwajcaria0:10:0Szwajcaria
 Chorwacja – Grecja4:10:0Chorwacja
Dania – Irlandia0:05:1Dania

 

Niespodzianek nie przyniosły z kolei baraże interkontynentalne. Wielu ekspertów typowało Australię i Peru jako zespoły, które dołączą do pozostałych finalistów mistrzostw. O ile pierwsze mecze kończyły się bezbramkowymi remisami, tak rewanże pokazały wyższość obu tych ekip.

 

 1 meczRewanżAwans
 Honduras – Australia0:01:3Australia
Nowa Zelandia – Peru0:00:2Peru

 

Znamy już zatem komplet 32 finalistów mistrzostw. Zespoły są podzielone na 4 koszyki (ustalane według pozycji zajmowanej w rankingu FIFA), z których utworzą 8 grup (każda licząca po 4 drużyny). Losowanie grup już 1 grudnia!

 

Źródło: Eurosport

 

Przypomnijmy, Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018 odbędą się w Rosji w dniach 14 czerwca – 15 lipca.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi