Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Znamy skład Polaków na 66 Turniej Czterech Skoczni!

Znamy skład Polaków na 66 Turniej Czterech Skoczni!

Trener Stefan Horngacher ogłosił skład Polaków na zbliżający się 66 Turniej Czterech Skoczni. W niemieckiej części turnieju wystartuje sześciu biało-czerwonych!

W konkursach rozgrywanych na skoczni Erdinger Arena (Oberstdorf) i Große Olympiaschanze (Garmisch-Partenkirchen) wystartuje szóstka, która dotychczas zdobywała punkty w pucharowej rywalizacji: Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula i Jakub Wolny. Na Austriacką część turnieju dołączy natomiast aktualny lider Pucharu Kontynentalnego – Tomasz Pilch.

Trener kadry – Stefan Horngacher, postanowił, że w pierwszych dwóch konkursach nie wykorzysta limitu siedmiu skoczków, a młody, utalentowany siostrzeniec Adama Małysza weźmie w tym czasie udział w kolejnych zawodach Pucharu Kontynentalnego w szwajcarskim Engelbergu (27-28 grudnia). Jednocześnie decyzja ta oznacza, że nie zobaczymy Pilcha w zbliżających się Mistrzostwach Polski w Wiśle (26 grudnia).

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się kwalifikacjami 29 grudnia w Oberstdorfie. W ubiegłym roku zwyciężył Kamil Stoch przed Piotrem Żyłą i Danielem Andre Tande.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi