Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy!

Znamy skład Polaków na konkurs drużynowy!

Trener Stefan Horngacher zdecydował, że w niedzielnym konkursie drużynowym mistrzostw świata w lotach narciarskich wystartuje ta sama czwórka, która brała udział w konkursie indywidualnym – Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Stefan Hula i Piotr Żyła.

W treningach przed kwalifikacjami do konkursu indywidualnego wzięła udział piątka Polaków. Poza wymienionymi członkami drużyny był to jeszcze Maciej Kot, który nie został wybrany do czwórki mogącej wziąć udział w kwalifikacjach. Jednak mimo to Kot nie stracił szansy na występ w konkursie drużynowym. W ciągu ostatnich dwóch dni pełnił rolę przedskoczka i w opinii Horngachera spisywał się lepiej niż w czwartek, jednak nie na tyle dobrze, aby zastąpić jednego z kolegów.

Jako pierwszy w drużynie będzie skakał Piotrek Żyła, drugi Stefan Hula, trzeci Dawid Kubacki, a czwarty Kamil Stoch. Postaramy się wypaść jak najlepiej i mamy nadzieję, że uda się nam włączyć do walki o medale. Poza Norwegami i Niemcami, na pewno groźni będą także Słoweńcy i Austriacy – ocenia trener naszej kadry.

Początek pierwszej serii o godzinie 16:00 (Transmisja w TVP 1 i Eurosport 1).

Zobacz również:

Daniel Andre Tande mistrzem świata w lotach narciarskich, Kamil Stoch 2!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi