Strona Główna / Sporty Zimowe / Skoki Narciarskie / Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich!

Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich!

Po odwołanym niedzielnym konkursie w Bad Mitterndorf, trener polskiej kadry A – Stefan Horngacher podał skład biało-czerwonych na zbliżające się Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich, które odbędą się już w najbliższym tygodniu.

W wywiadzie dla portalu skijumping.pl trener polskiej reprezentacji zapytany o plany kadry na najbliższe dni odpowiedział – Do rozpoczęcia Mistrzostw nie możemy zrobić zbyt dużo. Wracamy do domów, gdzie skoczkowie odbędą lekkie treningi, a potem udajemy się do Oberstdorfu, gdzie spróbujemy pokazać to, co mieliśmy zaplanowane na dziś. Nie przewiduję żadnego treningu na skoczni w tym czasie.

W Oberstdorfie Polskę reprezentować będzie ten sam zespół, który rywalizował na Kulm, oprócz Jakuba Wolnego. Jedziemy tam z piątką zawodników – dodaje Horngacher.

Przypomnijmy, że każdy kraj może wystawić w kwalifikacjach mistrzostw świata tylko czterech skoczków. Oznacza to, że po dwóch seriach treningowych poprzedzających czwartkowe kwalifikacje, trener odsunie jednego ze skoczków.

Skład Polaków na Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich (Oberstdorf HS 235):

  • Kamil Stoch
  • Dawid Kubacki
  • Piotr Żyła
  • Stefan Hula
  • Maciej Kot

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi